Piktochart


Piktochart

 

 

  Nedir?
Derslerinizde kullanabileceğiniz, metin veya veri ağırlıklı içeriği hızlı bir şekilde çarpıcı bir rapora, sunuya, infografiğe, sosyal medya grafiğine dönüştürebileceğiniz Web 2.0 teknolojilerinden biridir.

Nasıl Çalışır?
Google veya Facebook hesabınızla kolaylıkla üye olabilir ve infografik tasarlayabilirsiniz. Piktochart üzerinden infografiğin yanı sıra rapor, banner (afiş) ve sunum oluşturabilirsiniz. Piktochart uygulaması ile sürükle-bırak şeklinde infografikler tasarlayabilir, sistemin sunmuş olduğu görsel, ikon ve grafiklerin yanı sıra kendi görsellerinizle de tasarım yapabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz infografkleri ekran paylaşımı ile web üzerinden veya uygun formatlarda bilgisayarınıza indirerek dosya paylaşım seçeneği ile online derslerinizde öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.


Avantajları:
Piktochart uygulamasının ücretsiz versiyonunda tematik ve görsel yükleme sınırı gibi belirli sınırlandırmalar söz konusu olsa da profesyonele yakın işler çıkarmak için son derece kullanışlı bir uygulamadır. Piktochart ile hazırladığınız infografiği etkileşimli bir şekilde öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.
 


 

-->