H5P Kullanımı

H5P 

  Nedir?
H5P, JavaScript tabanlı, açık kaynak kodlu bir içerik iş birliği çerçevesidir. h5p.org, zengin etkileşimli içerikler geliştirmeye ve bunları blog, web sitesi, öğrenme yönetim sistemi gibi platformlarda paylaşmaya olanak tanıyan bir platformdur.
Nasıl Çalışır?
H5P terimi, HTML5 Paketi ifadesinin kısaltması olup amaç HTML5 içeriğin herkes tarafından kolayca oluşturulması, paylaşılması ve yeniden kullanılabilmesidir. h5p.org sitesinde H5P kullanılarak başta etkileşimli videolar, etkileşimli sunumlar, sınavlar, etkileşimli zaman çizelgesi olmak üzere birçok içerik türü geliştirilebilmekte ve paylaşılabilmektedir. Wordpress, Moodle veya Drupal temelli platformlarda H5P eklentisini ekleyerek etkileşimli içerik oluşturabilirsiniz.
Avantajları
H5P, özellikler eğitim ve öğretim amacıyla dijital içerik geliştirmek ve bunları sınıf içi ve sınıf dışı ortamlarda kullanmak isteyen eğitimciler için büyük olanaklar sunmaktadır. H5P, farklı gereksinimler için çeşitli içerik türleri sağlayarak etkileşimli içerik oluşturmayı ve oluşturulan HTML içeriklerin CMS, LMS, LCMS ve diğer platformlarda yayınlanmasını kolaylaştırmaktadır.
 


 

-->