LiveZilla Live Chat Software
Yazdır

Ders Yönetim Sistemi Hakkında

Canlı ders sistemleri, farklı mekanlarda bulunan öğrencilerin ve eğitmenlerin web üzerinden bir araya gelerek, sesli ve görüntülü olarak iletişim kurdukları uygulamalardır. Bu sistemler, sanal sınıf programları seminer verme, etkileşimli laboratuvar uygulamaları, simülasyonlar, yazılım tanıtımları, video konferans, webinar, çevrimiçi danışmanlık gibi çok farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Sanal sınıflar, öğretmen görüntü ekranı, öğrenci görüntü ekranı, öğrenci söz isteme ekranı, online mesaj ekranı ve öğretmenlerin sunumlarını paylaştıkları akıllı tahta ekranlarından oluşur.

Üniversitemizde bu amaçla ADOBE CONNECT kullanılmaktadır. Sanal sınıfınıza Öğrenme Yönetim Sistemi'nden ulaşabilirsiniz.

 

Öğrenme Yönetim Sistemi,

  • Farklı türdeki ders materyallerine, ders uygulamalarına ve alıştırmalarına ulaşabileceğiniz,
  • Eğitmenin sanal sınıfta vereceği canlı olarak ve/veya daha sonra kayıttan izleyebileceğiniz,
  • Ders uygulamalarını ve alıştırmalarını yapıp eğitmene gönderebileceğiniz,
  • Çevrimiçi sınavlara girebileceğiniz ve sınavınızla ilgili geri bildirim alabileceğiniz,
  • Desin eğitmenine ve sınıf arkadaşlarınıza mesaj gönderip alabileceğiniz ya da belirlenen saatlerde onlarla gerçek zamanlı sohbet edebileceğiniz,
  • Grup çalışmaları, tartışma forumları, sohbetler gibi farklı öğrenme etkinlikleri gerçekleştirebileceğiniz bir sistemdir.

Üniversitemizde bu amaçla açık kaynak kodlu bir yazılım olan MOODLE kullanılmaktadır. Öğrenme yönetim sistemine, devam ettiğin program için ayrılmış olan adresten ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı etkinliklerde kullanabileceğiniz Ders Yönetim Sistemini(DYS) kullanabilmek size verilen Eduroam Kullanıcı Adı ve Şifrenizle aşağıda sizinle ilgili linke tıklayarak giriş yapabilirsiniz:

 dys.mu.edu.tr