LiveZilla Live Chat Software
Yazdır

Tarihçe

2012 yılında kurulan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, bugün itibarıyla iki (2) adet lisans tamamlama programı, bir (1) adet ön lisans programı, bir (1) adet yüksek lisans programı ve iki (2) adet sertifika programı ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Üniversitemiz bünyesindeki normal ve ikinci öğretim programları kapsamında sağlanan ortak zorunlu dersler (Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı, Bilgisayar I, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Türk Dili ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi) de ilgili bölümler tarafından uzaktan eğitim yöntemi kullanılarak verilmekte olup, çalışmalar merkezimiz eşgüdümünde sürdürülmektedir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde uzaktan eğitimle sağlanan tüm programlar ve dersler, program/ders sahibi birimler ve Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM)'nin işbirliği ve görev paylaşımı temelinde yapılandırılmıştır.

Buna göre, uzaktan eğitim yapan fakültelerin dekanlıkları / yüksekokullar ve meslek yüksek okullarının müdürlükleri, bağlı olduğunuz uzaktan eğitim programının idari ve akademik yönetimini üstlenmektedir. Bu bağlamda, söz konusu fakültelere, yüksekokullara ya da meslek yüksek okullarına kayıtlı diğer öğrencilerden hiçbir farkınız yoktur.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi ise tüm uzaktan eğitim faaliyetlerinin idari, teknik ve pedagojik gerekliliklerine uygun olarak gerçekleştirilmesini sağlamakla yükümlüdür.